środa, 09 maja 2012
Słoneczne safari

Wyprawa na safari? Nam dwa razy nie trzeba powtarzać.

praca rzecz jasna wre

zeberka jak się patrzy

 

lamparcie mistrzostwo świata

cierpliwie i dokładnie

zeberka, czarna pantera i lamparrrrt

 

taki słoń

poniedziałek, 30 kwietnia 2012
Coraz bliżej Dnia Przedszkolaka

24 kwietnia, na zebraniu założycielskim, została podjęta uchwała o powołaniu Stowarzyszenia Dzień Przedszkolaka, które będzie działać przy naszym przedszkolu. Aktualnie oczekujemy na wpis do KRS-u. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom uczestniczącym w zebraniu.

niedziela, 29 kwietnia 2012
Afrykańskie klimaty cz. I

W ciągu Afrykańskiego Tygodnia każdy dzień przyniósł coś nowego. Poznaliśmy mieszkańców Afryki i afrykańskie zwierzęta, afrykańskie zwyczaje oraz muzykę, a na koniec... wybraliśmy się na afrykańskie safari. Zdjęcia z podróży - wkrótce:)

afrykańskie zwierzęta

poznajemy przedstawicieli afrykańskich ludów

gliniane słonie na dywanie

 

w afrykańskiej masce


czwartek, 19 kwietnia 2012
Wyprawa na safari

Od 23 do 27 kwietnia odbędzie się w przedszkolu Tydzień Afrykański. Już od poniedziałku będziemy przygotowywać się do wyprawy na safari, poznając afrykańskie zwierzęta, krajobrazy, muzykę i obyczaje panujące na tym dalekim lądzie. W czwartek, 26 kwietnia, dzieci z grupy starszaków i średniaków będą przygotowywać pracę na konkurs „Przygoda na safari”. Prosimy rodziców o przygotowanie na ten dzień stroju wybranego zwierzęcia, które można spotkać na safari (np. tygrys, lew, słoń, zebra, żyrafa) – papierowej maski lub opaski i ubrania w kolorze sierści/skóry zwierzęcia.

paski zawsze w modzie

 

Zebranie założycielskie

Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie założycielskiego stowarzyszenia Dzień Przedszkolaka, które odbędzie się 24 kwietnia, we wtorek, o godz. 19:00 w Domu Ludowym w Węgrzcach Wielkich.

 

piątek, 06 kwietnia 2012
Świątecznie

W podniosłym nastroju, nieśpiesznej, rodzinnej atmosferze, pośród życzliwych słów i twarzy - niech tegoroczne Święta Wielkanocne będą po stokroć wyjątkowe.

Wesołego Alleluja!

poniedziałek, 26 marca 2012
Dzień Wody

W czwartek, 22 marca, obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Wiemy już, że bez wody nie ma życia, dlatego należy oszczędzać ten cenny dar. Dzięki Panu Kropelce poznaliśmy wiele zastosowań wody - w domu, w przedszkolu, na wycieczce, wszędzie, gdziekolwiek jesteśmy.

Dzień Wody w przedszkolu

piątek, 23 marca 2012
Powitanie wiosny

Nareszcie! 21 marca, w środę, powitaliśmy upragnioną wiosnę. Przedszkole wypełniło się zwierzątkami leśnymi i łąkowymi, które recytowały wiosenne wierszyki. W tym dniu pożegnaliśmy też Marzannę, gdzie sobie poszła? O tym szumią wierzby... :)

wesoła gromadka

wiosenny wilczek

żabki małe

ślimaczku, pokaż rogi

nadleciały ptaszki

biedroneczko, leć do nieba

motylek-cytrynek

bocianek i pszczółka

wierzba, zając i marzanna

skoczny zajączek

zima długo się tu nie utrzyma

wiosenne śpiewy i tańcePani Wiosno, witaj!

środa, 14 marca 2012
Wiosna tuż, tuż

W środę, 21 marca, odbędzie się w przedszkolu uroczystość powitania wiosny. Z  tej okazji prosimy o przygotowanie dla dzieci odpowiednich strojów – szczegółowe informacje zostaną przekazane indywidualnie.

piątek, 17 lutego 2012
Uroczystość na Dzień Babci i Dziadka

W sobotę, 31 stycznia, odbyła się nasza wielka uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli nam w jej zorganizowaniu, dziękujmy nauczycielom zajęć dodatkowych za przygotowanie dzieci i obecność na uroczystości, a zwłaszcza dziękujemy za przybycie wszystkim Gościom.

Witamy Szanownych Gości


inscenizacja Królowa Śniegu

Kay i Gerda

Ogrodnik, Gerda i Róża

bo w tym wszystkim chodzi o...

Śnieżynki tańczą

rock&roll

tańczymy Kaczuszki

śpiewamy po angielsku

karate z prawdziwym Mistrzem

potraficie tak?

pokonany
1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10