środa, 30 października 2013
"Z solą i bez soli" - warsztaty na Zamku Żupnym

14 października wzięliśmy udział w warsztatach na Zamku Żupnym "Kuchnia z solą i bez" - zajęcia przybliżyły nam znaczenie soli dawniej i dziś, nie lada atrakcją było lepienie solniczek zmasy solnej, a także przygotowywanie przetworów z dodatkiem soli. Dowiedzieliśmy się także, że sól kiedyś była bardzo cenna, a także poznaliśmy legendę o św. Kindze. Na pamiątkę z warsztatów zabraliśmy ulepione przez nas solniczki, które po wyschnięciu, pomaliwaliśmy już w przedszkolu kolorowymi farbami.

czekamy na rozpoczęcie warsztatów

słuchamy

nie jest łatwo przygotować kapustę do kiszenia

lepiemy solniczki z masy solnej

co by to były, gdybyśmy soli nie mieli...

Wycieczka do Wieliczki - powitanie jesieni

Pierwszych oznak jesieni szukaliśmy w wielickim parku św. Kingi - kolorowe liście, kasztany i żołędzie, słowem, piękne widoki. Taki jesienny spacer to sama pezyjemność!

na jesiennej wycieczce

przed pomnikiem ś.p. Jana Pawła II

wystawa zdjęć

jak dawniej podróżowano?

przed fontannąponiedziałek, 09 września 2013
Witamy w nowym roku!

Tuż po wakacjach przedszkolaki powróciły do zupełnie odmienionego Motylkowa. Dzieciakom najbardziej podobały się nowe, żywe kolory przedszkolnych sal oraz bajkowe fototapety, a na podwórku - huśtawki! Z przyjemnością zaczynamy wspólną zabawę i naukę:)

Motylkowi absolwenci 2012/2013

Żegnamy przedszkole, wyjeżdżamy na wakacje, do zobaczenia już wkrótce!

Motylkowi absolwenci

Koncert na pożegnanie przedszkola

Na zakończenie roku przedszkolnego odbył się u nas koncert ucznia szkoły muzycznej - starszego brata Michałka. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy utworów z repertuaru muzyki poważnej, a także obejrzeliśmy instrumenty, bo taka okazja nie zdarza się często:)

pożegnalny koncert

pożegnalny koncert cz. 2

poniedziałek, 15 lipca 2013
Motylkowy Dzień Sportu

Wakacyjny czas sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu. Wiadomo, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch, dlatego motylkowe przedszkolaki z chęcią wzięły udział w Dniu Sportu. Dwie drużyny - Zielonych i Czerwonych - wzięły udział w konkurencjach zespołowych (na przykład w biegu z przejściem przez szarfę, grupowym skoku, slalomie czy mini-sztafecie), natomiast chętne przedszkolaki zgłosiły się do konkurencji indywidualnych (na przykład w grze "Łap piłkę" czy w "Skocznym wyścigu"). Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowym dyplomami, medalami, a także otrzymali słodkie upominki. A zwyciężyli wszyscy:)

Drużyna Zielonych

Drużyna Czerwonych

Ostatnie wskazówki trenera

Bieg z przejściem przez szarfę

Szybciej, szybciej!

Grupowy skok

Rzut woreczkiem do celu

niedziela, 14 kwietnia 2013
Tydzień z Januszem Korczakiem

Od 8 do 12 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Tydzień Janusza Korczaka. Dzieciaki poznały sylwetkę wyjątkowego pedagoga i pisarza, między innymi poprzez wspólną lekturę książeczki Beaty Ostrowieckiej "Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku". Przedszkolaki zaprzyjaźniły się też z królem Maciusiem I oraz z czarodziejem Kajtusiem, którzy są bohaterami książek Korczaka. Natomiast dla rodziców przygotowaliśmy listy zawierające Prośbę Dziecka - na podstawie myśli pedagoga i pisarza, który ponad wszystko na świeci kochał dzieci.
wtorek, 09 kwietnia 2013
Przygotowania do Wielkanocy

W Wielki Czwartek gościliśmy w przedszkolu ks. Tadeusza Dyducha. Na tę szczególną okazję przygotowaliśmy małą inscenizację wielknanocną z wierszykami i muzykowaniem oraz wiosenną piosenkę - aby wiosna przyszła do nas jak najszybciej. 

Śpiewamy "Wieziemy tu kogucika"

Milenka z gaikiem

Adaś-Kurczątko

Gramy i śpiewamy

Maciuś opowiada o przedszkolnych przygotowaniach do świąt

za piękny występ - czekoladowe smakołyki

Maluszki degustują

Wszystkiego Świątecznego!

poniedziałek, 18 lutego 2013
Dzień Przyjaźni

W czwartek, 14 lutego, odbył się w naszym przedszkolu Dzień Przyjaźni. W całym przedszkolu pojawiły się czerwone serduszka, a przedszkolakom do twarzy było w czerwonych ubrankach. Wykonaliśmy laurki dla Przyjaciela, czytaliśmy wiersze oraz bajki o przyjaźni, a także śpiewająco przekonywaliśmy, że w przyjaźni tkwi siła! 

sobota, 16 lutego 2013
Święto Babci i Dziadka & Bal Karnawałowy

Jak się bawić, to się bawić! W niedzielę, 3 lutego, świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, a także bawiliśmy się na Balu Karnawałowym. Już od wielu tygodni przygotowywaliśmy z tej okazji Jasełka, a każdy przedszkolak uczył się pilnie swojej roli i kolęd, które potem śpiewaliśmy wspólnie z Rodzicami i Dziadkami. Niemałą niespodzianką dla dzieciaków okazał się Bal Karnawałowy poprowadzony przez animatora-clowna, który przygotował wiele ciekawych zabaw i emocjonujących konkursów. I tak oto z aniołków, pastuszków i królów biorących udział w jasełkach przeobraziliśmy się w księżniczki, wróżki, Indian, piratów i nie tylko...

Jasełka

Jasełka

taniec księżniczki z indiańskim wodzem

zabawa w przeciąganie liny


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10