czwartek, 20 lutego 2014
O księżniczce zamienionej w żabę

Co wspólnego ma żaba z księżniczką? My wiemy! Znamy wróżkę, która zamienia niegrzeczne księżniczki w zielone żabki...ale tylko na chwilkę:) Niedawno obejrzeliśmy spektakl "O księżniczce zamienionej w żabę" w wykonaniu teatru Kometa i przekonaliśmy się, że najpiękniejsze księżniczki to miłe i uprzejme księżniczki:)

oj, tygrysku...

niesforny Bartek

księżniczka-żabka i krasnoludek

sobota, 08 lutego 2014
Bal Karnawałowy & urodziny Alanka

Ostatniego dnia stycznia odbył się Motylkowy Bal Karnawałowy połączony ze świętowaniem urodzin Alanka. Przebrani we wspaniałe kostiumy częstowaliśmy się pysznym tortem i bawiliśmy się przy muzyce. Nasza sala balowa, udekorowana kolorowymi balonikami i serpentynami, zachęcała do pląsów - kto jak kto, ale wszystkie księżniczki i mali super-bohaterowie potrafią wyśmienicie tańczyć, a poza tym każdy chciał otrzymać tytuł Królai Królowej Balu:)

karnawałowy afisz

przy urodzinowym torcie

karnawałowe starszaki

wtorek, 21 stycznia 2014
Święto Babci, Święto Dziadka

 

Motylkowym Babciom i Dziadkom życzymy długich lat w zdrowiu i radości oraz wielkiej pociechy z Motylkowych Wnucząt!

środa, 25 grudnia 2013
Boże Narodzenie

Niech Te Święta będą dla Państwa wyjątkowe, a Nowy Rok przyniesie dwa tysiące i czternaście uśmiechów dziecka, spełnionych obietnic, dotrzymanych słów.

 

Radosnych!

Maluszki na przedszkolnej Wigilii

dzielimy się opłatkiem - Pani Dyrektor i Karol

dzielimy się opłatkiem - Pani Dyrektor i Julka

dzielimy się opłatkiem - Pani Dyrektor i Pawełek

 

poniedziałek, 18 listopada 2013
My dla innych

Podczas drugich warsztatów w ramach projektu Polak Mały przygotowywaliśmy "Czekoladowe pakunki" dla tych, którym brak uśmiechu. Wykonane przez nas prace plastyczne oraz przyniesione przez rodzciów czekolady przewiązywaliśmy kolorowymi wstążeczkami. Jesteśmy pewni, że nasze czekoladowe prezenty wywołają uśmiech na niejednej buzi:)

przygotowujemy "Czekoladowe pakunki'

Nasze "Pudło z uśmiechem" wkrótce wyruszy w świat

środa, 13 listopada 2013
Rycerzem być...

We wtorek, 12 listopada, uczestniczyliśmy w rycerskich warsztatach zorganizowanych na Zamku Żupnym w Wieliczce, a dokładnie w zamkowych piwnicach. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak dawniej można było zostać rycerzem, czym zajmowali się rycerze i jak spędzali czas wolny. Każdy z nas przymierzał elementy ciężkiej zbroi rycerskiej, a także projektował własny herb na rycerskiej tarczy. Chłopcy zostali uroczyście pasowani na rycerzy, a dziewczynki - na damy dworu, na pamiątkę otrzymaliśmy dyplomy, na których zapisano tekst kodeksu rycerskiego. 

W dalszej części wycieczki zwiedziliśmy niektóre sale Zamku Żupnego. Najbardziej podobała nam się wystawa solniczek z całego świata.

prawdziwa zzbroja rycerska

Adaś - rycerz

rycerz ze swoimi damami

pasowanie na rycerza

pasowanie na damę dworu

na Zamku Żupnym

makieta miasta Wieliczka

na wystawie solniczek

wystawa solniczek

wtorek, 05 listopada 2013
Polak Mały - warsztaty kształcenia obywatelskiego

Zaczęło się! Pierwsze warsztaty w ramach projektu kształcenia obywatelskiego Polak Mały już za nami. Podczas zajęć 'budowaliśmy", wcielaliśmy się w przedstawicieli różnych zawodów, a także zastanawialiśmy się nad znaczeniem słów "obywatel" i "społeczeństwo". 

Projekt jest organizowany przez Stowarzyszenie Dzień Przedszkolaka. Honorowy patronat objął na nim Burmistrz M. i G. Wieliczka.

scenka dydaktyczna "Wspólne przyjęcie"

czerwony czy zielony?

prezentacja obrazkowa

co mam w magicznej torbie?

poznajemy granice naszego kraju

Na pocztę, do biblioteki

Przedszkolaki również mają swoje sprawy do załatwienia - w ubiegłym tygodniu wybraliśmy się ze starszakami na pocztę wysłać list do naszych znajomych przedszkolaków z Ukrainy oraz do biblioteki - aby zrobić sobie zdjęcie z Molikiem.

wysyłamy list do przedszkolaków z Ukrainy

my i Molik

niedziela, 03 listopada 2013
Molik w Motylkowie

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieliczce "Czytam z Molikiem" - konkursie na najbardziej rozczytane przedszkole w gminie. Celem konkursu jest szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców Wieliczki i okolic oraz promowanie wśród przedszkoli roli biblioteki. Trzymajcie za nas kciuki

plakat konkursu

środa, 30 października 2013
Dzień Przedszkolaka

15 października świętowaliśmy w Motylkowie Dzień Przedszkolaka. Wtedy też odbyło się pasowanie na Starszaka oraz Maluszka. Dzieciaki otrzymały dyplomy, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania za pomocą wielkiej, różowej kredki. Od dziś czekają nas nowe obowiązki, ale także przyjemności, bo "rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem (maluszkiem) się zostanie!". Nasze przedszkole święto uświetnił koncert w wykonaniu ucznia szkoły muzycznej - już nie pierwszy raz w naszym przedszkolu - podobał się nam bardzo, muzyka poważna nam nie straszna:)

koncert w wykonaniu ucznia szkoły muzycznej

Franek pasowany na Maluszka

Karol pasowany na Starszaka1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10