sobota, 05 lutego 2011
Jestem częścią społeczeństwa

W środę, 26 stycznia, odbyły się w naszym przedszkolu pierwsze warsztaty w ramach projektu Polak Mały. Zajęcia pod nazwą "Jestem częścią społeczeństwa" akcentowały rolę obywatela w społeczeństwie, kładły nacisk na działania zespołowe oraz promowały aktywną, zaangażowaną postawę. Więcej na temat projektu na polakmaly2010.blox.pl

czerwony czy zielony

wyklejamy granice Polski

i gotowe!

poniedziałek, 27 grudnia 2010
Zdjęcia i kalendarze

Uprzejmie informujemy, że można jeszcze zamawiać kalendarze ze zdjęciami dzieci. Do odbioru pozostają też zdjęcia z Mikołajem dla dzieci nieobecnych tuż przed przerwą świąteczną.

starszaki z panią Kasią

Polak Mały

NCEP Motylkowo we współpracy ze stowarzyszeniem Polska Młodych przygotowuje projekt kształcenia obywatelskiego przedszkolach. Będzie on realizowany na terenie M. i G. Wieliczka od stycznia do czerwca 2011.Patronat honorowy nad projektem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Pan Artur Kozioł, natomiast patronem medialnym projektu została Panorama Wielicka.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia bloga projektu polakmaly2010.blox.pl

Przerwa świąteczna

Dyrekcja Przedszkola uprzejmie zawiadamia, że w dniach 27-31 grudnia placówka jest nieczynna i jednocześnie serdecznie przedszkolaki w Nowym Roku.

czwartek, 07 października 2010
Widocznie przedszkolaki są w akcji

Dnia 30 września byliśmy gośćmi w Szkole Podstawowej w Wegrzcach Wielkich. Razem w uczniami wzięliśmy udział w pochodzie z transparentem „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”.

Dzieci w rękach trzymały kolorowe wstążeczki (zielone, żółte i czerwone), symbolizujące światła drogowe. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci, którzy to trzema policyjnymi radiowozami asekurowali maszerujące dzieci.

Wiele wrażeń dostarczyło uczniom spotkanie z policjantami, którzy pokazali nam jak wygląda tresura psa służbowego o imieniu Tron.

poniedziałek, 27 września 2010
Kocmołuszek

W poniedziałek, 27 września, o godz. 12:30 odbędzie się w przedszkolu występ teatru Bajka z Nowego Sącza.

Celem przedstawienie pod tytułem „Kocmołuszek” jest promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Na uwagę zasługują: bogate treści dydaktyczne, wartka akcja i dialogi pełne humoru, piękne dekoracje
i duże oryginalne kukiełki, profesjonalna oprawa muzyczna, a także gra lalek przeplatana narracją na żywo. Po przedstawieniu odbędzie się rozmowa aktorów z dziećmi i wspólne obejrzenie kukiełek.

W tym dniu obiad rozpocznie się o godz. 13:30.

poniedziałek, 20 września 2010
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w przedszkolu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku i odbywa się regularnie w dniach od 16 do 22 września.

Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń – nadmiernie częstego korzystania z samochodu – i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

Punktem kulminacyjnym jest obchodzony co roku 22 września Europejski Dzień Bez Samochodu.

Nasze przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych będą poznawać korzyści "ekologicznego podróżowania" - zarówno dla zdrowia jak i dla środowiska.

piątek, 02 lipca 2010
Przerwa wakacyjna

Dyrekcja Przedszkola uprzejmie informuje, że Placówka jest w sierpniu nieczynna.

środa, 30 czerwca 2010
Ankiety ewaluacyjne

Dyrekcja Przedszkola zwraca się z prośbą do Rodziców o wypełnienie ankiet podsumowujących rok szkolny 2009/2010. Państwa opinia na temat funkcjonowania Placówki jest dla nas bardzo ważna, dlatego z góry serdecznie dziękujemy za zwrot wypełnionych formularzy.

1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10