czwartek, 24 lipca 2014
Przedszkolaki w Wodnych Ogrodach

Pogoda nam sprzyja, więc czemu by nie wybrać się na wycieczkę? Postanowiliśmy pojechać do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie "Wodne Ogrody". Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: pieczenie bułeczek, wykonywanie figurek z gipsu i ozdabianie ich, zabawa ze zwierzątkami - świnką morską, kucykiem i pieskiem, a także pokaz łowienia ryb - złowione okazy podziwialiśmy w wielkim akwarium. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

przygotowujemy gipsowe figurki

gipsowe cuda cd.

malujemy...

...i gotowe!

Wodne Ogrody

warsztaty z robotyki - nauka poprzez zabawę

Niedawno odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z robotyki. Co to takiego? Zajęcia polegały na konstruowaniu i programowaniu robotów z klocków Lego. Brzmi obco i niezwyczajnie? Nie dla młodych inżynierów!

młodzi inżynierowie w działaniu

wtorek, 10 czerwca 2014
Rozstrzygnięcie konkursu z Molikiem

Wzięliśmy udział w uroczystym rozstrzygnięciu bibliotecznego konkursu na najbardziej rozczytane przedszkole. Po ogłoszeniu wyników (przegranych nie było, rzecz jasna) bawiliśmy się świetnie z klaunem Dyziem i wszystko było...po prostu fioletowe:)magiczne sztuczki klauna Dyzia

Maja jako Molik

czekając na balonowe zwierzaki

Mini Playback Show!

Podczas konkursu Mini Playback Show, który odbył się w wielickim magistracie, przemieniliśmy się w prawdziwych artystów - tancerzy i wokalistów. Odtańczyliśmy i odśpiewaliśmy (doskonale udając) Macarenę, któż nie zna tego przeboju?:)

Macarena!

Na Święto Mamy

A z okazji Święta Mamy przygotowaliśmy dla naszych Motylkowych Mateczek prezenty wyjątkowe, życząc mnóstwa uśmiechów, samych radości i pociechy z Motylkowych Dzieciaków. Mamy nadzieję, że spodoba się!

od maluszków i starszaków dla kochanych Mateczek

niedziela, 11 maja 2014
Sukces na Przeglądzie Piosenki Regionalnej

Będziemy się chwalić! Zdobyliśmy II miejsce w I Gminnym Przeglądzie Piosenki "Kraków i okolice w tańcu i piosence". Podczas konkursu zaśpiewaliśmy "Hej, na krakowskim rynku", wystąpiliśmy w regionalnych strojach: były krakowianki i krakowiacy, ale też lajkonik i góral, a nawet krakowskie gołębie. Z zainteresowaniem oglądaliśmy też występy pozostałych uczestników. Udział w konkursie był dla nas wspaniałą przygodą i świetną zabawą, a także interesującym spotkaniem z folklorem. Jeszcze długo będziemy nucić "lajkoniku, laj, laj, poprzez cały kraj, kraj..."

oglądamy występy innych uczestników

jury zaraz ogłosi werdykt

wtorek, 29 kwietnia 2014
Co to jest poezja?

Całkiem niedawno mieliśmy okazję szkolić nasze umiejętności teatralne podczas II Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych "Teatr i my" organizowanym przez SP nr 4 w Wieliczce i Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice. Wystąpiliśmy z autorskim przedstawieniem "Co to jest poezja - według Juliana Tuwima i przedszkolaków". Występowaliśmy na prawdziwej scenie i byliśmy oceniani przez jury m.in. z teatru Groteska. Długo przygotowywaliśmy się do występu, dlatego prawie nie mieliśmy tremy, jednak musimy przyznać, że w blasku reflektorów niejednemu motylkowemu przedszkolakowi zadrżał głos - ale nasza Pani mówi, że i tak spisaliśmy się na medal!

lipcowy śnieżek i to niebieski

babcia i jej zwariowana kokoszka
piątek, 18 kwietnia 2014
Wielkanocnie

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu celebracji wyjątkowych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, pogody ducha, świątecznych spotkań, zapachów, kolorów...Radosnego Alleluja!

Wielkanoc

środa, 09 kwietnia 2014
Wiosna w Motylkowie

Nareszcie wiosna! Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na ten dzień i wypatrywaliśmy zwiastunów wiosny, a także przygotowywaliśmy się na konkurs z tej okazji. Prawie wszystkie dziewczynki przebrały się za Panią Wiosnę, a chłopcy zamienili się w Żabki, Bociany i Motyle, był nawet Król Traw. Podczas zajęć zaprojektowaliśmy suknię Pani Wiosny, a także odśpiewaliśmy wszystkie wiosenne piosenki, jakie poznaliśmy. Czas upłynął nam też na zabawach na naszym placu zabaw, gdzie z zainteresowaniem przyglądaliśmy się pączkującym drzewom i słuchaliśmy śpiewu ptaków dobiegających z pobliskiego lasu. Tak, wiosna jest naprawdę piękna i warto było na nią tak długo czekać!

Panienki Wiosenki

Bocian, Żabka, Król Traw i Motylki

Wiosennie nam

Ach, wiosna

czwartek, 06 marca 2014
Dzień Dinozaura w DinoMotylkowie

Kiedy żyły dinozaury? Jakie są ich najpopularniejsze gatunki? Co jadły te ogromne gady? Które ze współcześnie żyjących zwierząt przypominają dinozaury? Odpowiedzi na te i inne pytania poznaliśmy w czasie Święta Dinozaura, które obchodziliśmy w przedszkolu 28 lutego. Dinozaury oglądaliśmy nie tylko na fotografiach - stworzyliśmy własną wystawę mini-dinozaurów, a także wykonaliśmy dinozaurowe prace plastyczne.

wystawa mini-dinozaurów

recycling-dino-art

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10