środa, 30 października 2013
Dzień Przedszkolaka

15 października świętowaliśmy w Motylkowie Dzień Przedszkolaka. Wtedy też odbyło się pasowanie na Starszaka oraz Maluszka. Dzieciaki otrzymały dyplomy, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania za pomocą wielkiej, różowej kredki. Od dziś czekają nas nowe obowiązki, ale także przyjemności, bo "rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem (maluszkiem) się zostanie!". Nasze przedszkole święto uświetnił koncert w wykonaniu ucznia szkoły muzycznej - już nie pierwszy raz w naszym przedszkolu - podobał się nam bardzo, muzyka poważna nam nie straszna:)

koncert w wykonaniu ucznia szkoły muzycznej

Franek pasowany na Maluszka

Karol pasowany na Starszaka"Z solą i bez soli" - warsztaty na Zamku Żupnym

14 października wzięliśmy udział w warsztatach na Zamku Żupnym "Kuchnia z solą i bez" - zajęcia przybliżyły nam znaczenie soli dawniej i dziś, nie lada atrakcją było lepienie solniczek zmasy solnej, a także przygotowywanie przetworów z dodatkiem soli. Dowiedzieliśmy się także, że sól kiedyś była bardzo cenna, a także poznaliśmy legendę o św. Kindze. Na pamiątkę z warsztatów zabraliśmy ulepione przez nas solniczki, które po wyschnięciu, pomaliwaliśmy już w przedszkolu kolorowymi farbami.

czekamy na rozpoczęcie warsztatów

słuchamy

nie jest łatwo przygotować kapustę do kiszenia

lepiemy solniczki z masy solnej

co by to były, gdybyśmy soli nie mieli...

Wycieczka do Wieliczki - powitanie jesieni

Pierwszych oznak jesieni szukaliśmy w wielickim parku św. Kingi - kolorowe liście, kasztany i żołędzie, słowem, piękne widoki. Taki jesienny spacer to sama pezyjemność!

na jesiennej wycieczce

przed pomnikiem ś.p. Jana Pawła II

wystawa zdjęć

jak dawniej podróżowano?

przed fontanną