czwartek, 24 lipca 2014
Dlaczego w Wieliczce zbudowano zamek?

Dlaczego w Wieliczce zbudowano zamek? My wiemy - wzięliśmy udział w warsztatach na wielickim Zamku Żupnym, gdzie poznaliśmy odpowiedź na pytanie, a także dowiedzieliśmy się wielu innych, ciekawych rzeczy na temat tej starej budowli i nie tylko. Wiemy też skąd w Wieliczce sól, znamy patronkę górniczego miasta, poznaliśmy zamkowe tajemnice, ale o nich cicho sza!

odkrywamy zamkowe tajemnice

układamy puzzle, zamkowe puzzle

Przedszkolaki w Wodnych Ogrodach

Pogoda nam sprzyja, więc czemu by nie wybrać się na wycieczkę? Postanowiliśmy pojechać do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie "Wodne Ogrody". Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: pieczenie bułeczek, wykonywanie figurek z gipsu i ozdabianie ich, zabawa ze zwierzątkami - świnką morską, kucykiem i pieskiem, a także pokaz łowienia ryb - złowione okazy podziwialiśmy w wielkim akwarium. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

przygotowujemy gipsowe figurki

gipsowe cuda cd.

malujemy...

...i gotowe!

Wodne Ogrody

warsztaty z robotyki - nauka poprzez zabawę

Niedawno odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z robotyki. Co to takiego? Zajęcia polegały na konstruowaniu i programowaniu robotów z klocków Lego. Brzmi obco i niezwyczajnie? Nie dla młodych inżynierów!

młodzi inżynierowie w działaniu