wtorek, 29 kwietnia 2014
Co to jest poezja?

Całkiem niedawno mieliśmy okazję szkolić nasze umiejętności teatralne podczas II Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych "Teatr i my" organizowanym przez SP nr 4 w Wieliczce i Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice. Wystąpiliśmy z autorskim przedstawieniem "Co to jest poezja - według Juliana Tuwima i przedszkolaków". Występowaliśmy na prawdziwej scenie i byliśmy oceniani przez jury m.in. z teatru Groteska. Długo przygotowywaliśmy się do występu, dlatego prawie nie mieliśmy tremy, jednak musimy przyznać, że w blasku reflektorów niejednemu motylkowemu przedszkolakowi zadrżał głos - ale nasza Pani mówi, że i tak spisaliśmy się na medal!

lipcowy śnieżek i to niebieski

babcia i jej zwariowana kokoszka
piątek, 18 kwietnia 2014
Wielkanocnie

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu celebracji wyjątkowych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, pogody ducha, świątecznych spotkań, zapachów, kolorów...Radosnego Alleluja!

Wielkanoc

środa, 09 kwietnia 2014
Wiosna w Motylkowie

Nareszcie wiosna! Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na ten dzień i wypatrywaliśmy zwiastunów wiosny, a także przygotowywaliśmy się na konkurs z tej okazji. Prawie wszystkie dziewczynki przebrały się za Panią Wiosnę, a chłopcy zamienili się w Żabki, Bociany i Motyle, był nawet Król Traw. Podczas zajęć zaprojektowaliśmy suknię Pani Wiosny, a także odśpiewaliśmy wszystkie wiosenne piosenki, jakie poznaliśmy. Czas upłynął nam też na zabawach na naszym placu zabaw, gdzie z zainteresowaniem przyglądaliśmy się pączkującym drzewom i słuchaliśmy śpiewu ptaków dobiegających z pobliskiego lasu. Tak, wiosna jest naprawdę piękna i warto było na nią tak długo czekać!

Panienki Wiosenki

Bocian, Żabka, Król Traw i Motylki

Wiosennie nam

Ach, wiosna