poniedziałek, 30 kwietnia 2012
Coraz bliżej Dnia Przedszkolaka

24 kwietnia, na zebraniu założycielskim, została podjęta uchwała o powołaniu Stowarzyszenia Dzień Przedszkolaka, które będzie działać przy naszym przedszkolu. Aktualnie oczekujemy na wpis do KRS-u. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom uczestniczącym w zebraniu.

niedziela, 29 kwietnia 2012
Afrykańskie klimaty cz. I

W ciągu Afrykańskiego Tygodnia każdy dzień przyniósł coś nowego. Poznaliśmy mieszkańców Afryki i afrykańskie zwierzęta, afrykańskie zwyczaje oraz muzykę, a na koniec... wybraliśmy się na afrykańskie safari. Zdjęcia z podróży - wkrótce:)

afrykańskie zwierzęta

poznajemy przedstawicieli afrykańskich ludów

gliniane słonie na dywanie

 

w afrykańskiej masce


czwartek, 19 kwietnia 2012
Wyprawa na safari

Od 23 do 27 kwietnia odbędzie się w przedszkolu Tydzień Afrykański. Już od poniedziałku będziemy przygotowywać się do wyprawy na safari, poznając afrykańskie zwierzęta, krajobrazy, muzykę i obyczaje panujące na tym dalekim lądzie. W czwartek, 26 kwietnia, dzieci z grupy starszaków i średniaków będą przygotowywać pracę na konkurs „Przygoda na safari”. Prosimy rodziców o przygotowanie na ten dzień stroju wybranego zwierzęcia, które można spotkać na safari (np. tygrys, lew, słoń, zebra, żyrafa) – papierowej maski lub opaski i ubrania w kolorze sierści/skóry zwierzęcia.

paski zawsze w modzie

 

Zebranie założycielskie

Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie założycielskiego stowarzyszenia Dzień Przedszkolaka, które odbędzie się 24 kwietnia, we wtorek, o godz. 19:00 w Domu Ludowym w Węgrzcach Wielkich.

 

piątek, 06 kwietnia 2012
Świątecznie

W podniosłym nastroju, nieśpiesznej, rodzinnej atmosferze, pośród życzliwych słów i twarzy - niech tegoroczne Święta Wielkanocne będą po stokroć wyjątkowe.

Wesołego Alleluja!