poniedziałek, 18 listopada 2013
My dla innych

Podczas drugich warsztatów w ramach projektu Polak Mały przygotowywaliśmy "Czekoladowe pakunki" dla tych, którym brak uśmiechu. Wykonane przez nas prace plastyczne oraz przyniesione przez rodzciów czekolady przewiązywaliśmy kolorowymi wstążeczkami. Jesteśmy pewni, że nasze czekoladowe prezenty wywołają uśmiech na niejednej buzi:)

przygotowujemy "Czekoladowe pakunki'

Nasze "Pudło z uśmiechem" wkrótce wyruszy w świat

środa, 13 listopada 2013
Rycerzem być...

We wtorek, 12 listopada, uczestniczyliśmy w rycerskich warsztatach zorganizowanych na Zamku Żupnym w Wieliczce, a dokładnie w zamkowych piwnicach. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak dawniej można było zostać rycerzem, czym zajmowali się rycerze i jak spędzali czas wolny. Każdy z nas przymierzał elementy ciężkiej zbroi rycerskiej, a także projektował własny herb na rycerskiej tarczy. Chłopcy zostali uroczyście pasowani na rycerzy, a dziewczynki - na damy dworu, na pamiątkę otrzymaliśmy dyplomy, na których zapisano tekst kodeksu rycerskiego. 

W dalszej części wycieczki zwiedziliśmy niektóre sale Zamku Żupnego. Najbardziej podobała nam się wystawa solniczek z całego świata.

prawdziwa zzbroja rycerska

Adaś - rycerz

rycerz ze swoimi damami

pasowanie na rycerza

pasowanie na damę dworu

na Zamku Żupnym

makieta miasta Wieliczka

na wystawie solniczek

wystawa solniczek

wtorek, 05 listopada 2013
Polak Mały - warsztaty kształcenia obywatelskiego

Zaczęło się! Pierwsze warsztaty w ramach projektu kształcenia obywatelskiego Polak Mały już za nami. Podczas zajęć 'budowaliśmy", wcielaliśmy się w przedstawicieli różnych zawodów, a także zastanawialiśmy się nad znaczeniem słów "obywatel" i "społeczeństwo". 

Projekt jest organizowany przez Stowarzyszenie Dzień Przedszkolaka. Honorowy patronat objął na nim Burmistrz M. i G. Wieliczka.

scenka dydaktyczna "Wspólne przyjęcie"

czerwony czy zielony?

prezentacja obrazkowa

co mam w magicznej torbie?

poznajemy granice naszego kraju

Na pocztę, do biblioteki

Przedszkolaki również mają swoje sprawy do załatwienia - w ubiegłym tygodniu wybraliśmy się ze starszakami na pocztę wysłać list do naszych znajomych przedszkolaków z Ukrainy oraz do biblioteki - aby zrobić sobie zdjęcie z Molikiem.

wysyłamy list do przedszkolaków z Ukrainy

my i Molik

niedziela, 03 listopada 2013
Molik w Motylkowie

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieliczce "Czytam z Molikiem" - konkursie na najbardziej rozczytane przedszkole w gminie. Celem konkursu jest szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców Wieliczki i okolic oraz promowanie wśród przedszkoli roli biblioteki. Trzymajcie za nas kciuki

plakat konkursu