poniedziałek, 28 listopada 2011
Grudniowy Bal

W związku z niską frekwencją dzieci przekładamy Basiowy Bal Pasiastych na 15 grudnia (czwartek). Bal odbędzie się w godzinach od 10:30 do 12:00.

czwartek, 17 listopada 2011
Urodziny Adasia

Dziś obchodziliśmy w przedszkolu czwarte urodziny Adasia - wszystkiego najpiękniejszego nasz drogi kolego!

urodzinowy tort

solenizant

urodzinowi goście

ach, jaki pyszny ten tort

środa, 16 listopada 2011
Motylkowi laureaci

Nasze przedszkole znalazło się na liście laureatów Wielkiego Konkursu Ekologicznego zorganizowanego przez serwis Buliba.pl. Dziś dotarły do nas nagrody - edukacyjny laptop, zestaw filmów animowanych "O czym szumią wierzby" oraz pamiątkowy dyplom. Poniżej prezentujemy nagrody:)

nagroda jeszcze nie rozpakowana

warto brać udział w konkursach:)


niedziela, 13 listopada 2011
Mikołaj w przedszkolu

Już niedługo, we wtorek, 6 grudnia, nasze przedszkole odwiedzi św. Mikołaj, zobaczymy też przedstawienie teatralne "Nieoczekiwany gość" w wykonaniu teatru Bajka z Rabki. Z tej okazji prosimy każdego rodzice o wpłatę 30 zł (10 zł - przedstawienie, wizyta Mikołaja, wspólne zabawy aktorów i Mikołaja z dziećmi; 20 zł - prezent dla dziecka).

Wycieczka do piekarni

Skąd się bierze chleb? Kto dba o to, aby codziennie rano trafiały na nasz stół świeże bułeczki? Na te i inne pytania szukaliśmy w czwartek odpowiedzi w piekarni w Gorzkowie. Na miejscu wszystko dokładnie obejrzeliśmy, próbowaliśmy pachnącego chleba, bułek i ciasteczek, słuchając opowieści piekarzy, o tym, jak powstaje pieczywo. Wiemy już, jaka to ciężka praca - być piekarzem - a w dodatku, jak bardzo nam wszystkim potrzebna.

powitanie

wszyscy chcieliby wiedzieć, co jest w środku

 

to ciasto lepi się jak plastelina

 

a ta maszyna przypomina nam karuzelę

 

wsypujemy mąkę

 

uff gorąco

 

Gabrysia pośród chleba

 

a to łopatki na pewno nie do piasku

 

no kto policzy?

Adaś podczas robienia ciasteczek

 

pamiątkowe zdjęcia z panami piekarzami

piątek, 04 listopada 2011
Dla Mikołaja

Mikołaju, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia!

W górę, w górę:)

Dzień Przedszkolaka

Niemal w samą rocznicę powstania przedszkola, 14 października, odbył się w naszej placówce Dzień Przedszkolaka. Ach, działo się, było przedstawienie teatralne "O rybaku i złotej rybce", profesjonalna sesja zdjęciowa dla naszych milusińskich, cała góra prezentów i smakołyki, jaka szkoda, że takie święto jest tylko raz w roku:)

przedstawienie "O rybaku i złotej rybce"

Cała góra prezentów:)

Motylkowe smakołyki

ekoMotylkowo

Całkiem niedawno wzięliśmy udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym. Czerwone i Zielone Motylki przygotowały trzy konkursowe prace, przy okazji zdobywając wiedzę na temat ochrony lasów - konkurs odbywał się pod hasłem "Lasy to życie, chrońmy je". A potem było wielkie głosowanie przez internet, bo konkursowa rzecz działa się w przestrzeni wirtualnej. 

I bardzo miło jest nam poinformować, zwłaszcza Rodziców i wszystkich naszych Przyjaciół, którzy głosowali na nasze prace, że znaleźliśmy się w gronie laureatów, zajmując 35 miejsce w skali kraju oraz 5 miejsce w naszym województwie. 

Dziękujemy za głosy! Poniżej zamieszczamy nasze eko-prace.

Las pod ochronnym parasolem

Chrońmy serce lasu

Śmieci smucą las

entliczek pentliczek

I w tym roku zdecydowaliśmy się na program do wychowania przedszkolnego Entliczek Pentliczek. Nasz przyjaciel Kajtek jest znowu z nami, a my uwielbiamy otwierać paczki od listonosza:)

Kajtek znów w naszym przedszkolu

MotylkowoBlog - reaktywacja

Z przyjemnością ogłaszamy reaktywację przedszkolnego bloga. Od dziś będą pojawiać się tu aktualności i wszelkie informacje z życia przedszkola. Zapraszamy do czytania i komentowania - zwłaszcza Rodziców "naszych" Dzieciaków:)