poniedziałek, 18 lutego 2013
Dzień Przyjaźni

W czwartek, 14 lutego, odbył się w naszym przedszkolu Dzień Przyjaźni. W całym przedszkolu pojawiły się czerwone serduszka, a przedszkolakom do twarzy było w czerwonych ubrankach. Wykonaliśmy laurki dla Przyjaciela, czytaliśmy wiersze oraz bajki o przyjaźni, a także śpiewająco przekonywaliśmy, że w przyjaźni tkwi siła! 

sobota, 16 lutego 2013
Święto Babci i Dziadka & Bal Karnawałowy

Jak się bawić, to się bawić! W niedzielę, 3 lutego, świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, a także bawiliśmy się na Balu Karnawałowym. Już od wielu tygodni przygotowywaliśmy z tej okazji Jasełka, a każdy przedszkolak uczył się pilnie swojej roli i kolęd, które potem śpiewaliśmy wspólnie z Rodzicami i Dziadkami. Niemałą niespodzianką dla dzieciaków okazał się Bal Karnawałowy poprowadzony przez animatora-clowna, który przygotował wiele ciekawych zabaw i emocjonujących konkursów. I tak oto z aniołków, pastuszków i królów biorących udział w jasełkach przeobraziliśmy się w księżniczki, wróżki, Indian, piratów i nie tylko...

Jasełka

Jasełka

taniec księżniczki z indiańskim wodzem

zabawa w przeciąganie liny


czwartek, 14 lutego 2013
Urodziny Karola

Nasz Karol ma już cztery lata - życzymy co najmniej stu Drogi Solenizancie, a oprócz tego spełnienia wszystkich marzeń. 

urodziny Karola

Radosne Boże Narodzenie

W przedszkolu zapachniało Świętami...

łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia - Pani Dyrektor i Kacperek

wigilijny stół przedszkolnynasza choinka

Konkurs na Najbardziej Świąteczny Stroik

W grudniu odbył się w naszym przedszkolu konkurs na Najbardziej Świąteczny Stroik. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom przedszkolaków, które zaangażowały się w przygotowanie pięknych i pomysłowych prac konkursowych. Poniżej prezentujemy galerię stroików.

stroik Maciusia

stroik Matyldy i Franka - zwycięzców konkursu

stroik Łucji

stroik Majeczki i Kacperka

stroik Maciusia

stroik Adasia

stroik Milenki

stroik Pawełka

Wielki Konkurs Ekologiczny

Już po raz drugi wzięliśmy udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Kocha, lubi, szanuje... nie śmieci". Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas internetowe głosy. Oto nasze konkursowe prace.

Kolorowe kontenery

Akacjowa wyliczanka

Kocham, nie śmiecę

Starszaki przy pracy

wtorek, 05 lutego 2013
Pasowanie na przedszkolaka

Pani Dyrektor, niczym prawdziwa wróżka, za pomocą naprawdę dużej, różowej kredki (w zastępstwie różdżki) przemieniła dzieci w prawdziwe przedszkolaki: Starszaki, Średniaczki i Maluszki.