środa, 25 stycznia 2012
Sobotnia uroczystość

Zgodnie z ustaleniami na zebraniu Rodziców we wrześniu  2011r. dotyczącymi imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka prosimy o wpłatę 35 zł od Rodziny (niezależnie od ilości dzieci w przedszkolu i ilości zaproszonych gości). Kwota 25 zł będzie przeznaczona na poczęstunek, 10 zł to częściowy koszt wynajęcia sali i organizacji imprezy.

Dzieci z Zerówki i średniaki przychodzą w strojach przygotowanych przez Rodziców. Dla maluszków zostały przygotowane stroje w cenie 25 zł dla dziecka.

Rodzice organizujący przyjęcie proszą o wpłaty do czwartku (35 zł – grupa średnia i zerówka,   35zł + 25zł za strój – maluszki). W przypadku rodzeństwa jest jedna opłata 35 zł.

Prosimy o przywiezienie dzieci do sali w Domu Ludowym w Węgrzcach

Wielkich w sobotę na godzinę 10:40.

·          Rozpoczęcie imprezy o godzinie 11:00.

 

 

środa, 18 stycznia 2012
Bal karnawałowy dla przedszkolaków i dzieci spoza przedszkola

Przedszkole Motylkowo serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w poniedziałek, 30 stycznia, w Domu Ludowym w Węgrzcach Wielkich. Bal, prowadzony przez Wodzireja, rozpocznie się o godzinie 10:30 i potrwa do 12:00. W programie między innymi: wybór Króla i Królowej Balu, królewski poczęstunek, wspólne tańce i zabawy. Obowiązują stroje karnawałowe. Udział w imprezie jest bezpłatny.

 

Zakładamy stowarzyszenie

Drodzy Rodzice,

planujemy powołać do życia stowarzyszenie – organizację pozarządową działającą w celach społecznych. Przewidujemy, że organizacja będzie działać na dwóch płaszczyznach:

·         na rzecz naszego przedszkola (na przykład organizacja warsztatów dla rodziców, samopomoc rodziców, organizacja imprez i wydarzeń dla przedszkola, organizacja konkursów, współpraca z innymi NGO),

·         na rzecz innych dzieci w wieku przedszkolnych uczęszczających do partnerskich przedszkoli oraz dzieci nieobjętych edukacją przedszkolną (na przykład kontynuacja projektu edukacji obywatelskiej w przedszkolach Polak Mały, inne inicjatywy
i przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym i promujących wychowanie przedszkolne).

Zapraszamy Państwa do włączenia się w działalność organizacji zwłaszcza na rzecz naszego przedszkola na zasadzie zwykłych członków, a także członków – założycieli stowarzyszenia. Działalność w stowarzyszeniu jest szczególną formą współpracy rodziców z przedszkolem, jaką chcemy Państwu zaproponować w tym roku.

Członkostwo w stowarzyszeniu, oprócz brania udziału w zadaniach realizujących cele statutowe (na miarę możliwości i chęci), wiąże się z regulowaniem comiesięcznej składki członkowskiej w dowolnej wysokości, minimum 5 zł, oraz wypełnieniem deklaracji członkowskiej. Zapisanie się na listę kandydatów na członków stowarzyszenia będzie możliwe podczas uroczystości z okazji Dnia Dziadka i Babci, 28 stycznia (wtedy też zostaną udzielone bardziej szczegółowe informacje) oraz przez cały rok w przedszkolu u p. Kasi.

 

poniedziałek, 09 stycznia 2012
Program Dnia Babci i Dziadka 2012
Poniżej szczegółowy program Uroczystości, która odbędzie się już 28 stycznia o godz. 10:30 w Domu Ludowym w Węgrzcach Wielkich